Dom z meblami w stylu rokoko

Dom z meblami w stylu rokoko

Styl rokoko określany jest również stylem Ludwika XV. Meble z tego okresu są zazwyczaj lekkie i łatwe do przesuwania, wobec czego stoją w opozycji do ciężkich i masywnych wzorów z czasów Ludwika XIV.

Lite drewno i fikuśne kształty

Do produkcji rokokowych mebelków wykorzystywano głównie drewno mahoniowe i bukowe, czyli zupełnie tak samo jak w tworzonych przez firmę LIVETIME reprodukcjach.  - Choć pomiędzy stylem Ludwika XV a wcześniejszym stylem Ludwika XIV na pierwszy rzut oka widoczne są różnice, kształtowanie rokoka następowało stopniowo. Okresem przejściowym był czas regencji (1715-1723) a koniec ewolucji stylu ma miejsce około 1730 roku. Wtedy rokoko w pełni osiąga siłę wyrazu i odrzuciwszy wszelkie odwołania do repertuaru form barokowych zwraca się ku płynności, krętym liniom, kształtom muszli, ślimaków, korali, kwiatów, spienionych fal - pisze Nadine na swoim blogu antykinadine.blox.pl.

Komoda w stylu rokoko

Rokoko tam i z powrotem

Serwis urzadzamy.pl przypomina natomiast, że elementy stylu rokoko wielokrotnie powracały do meblarstwa. Trendy te mają nawet swoją wspólną nazwę: neorokoko, a wszystko to zostało zapoczątkowane przez styl Ludwika Filipa. - Określenie to jest częściowo prawdziwe, jako że znaczna część “ludwików filipów” w zredukowany wprawdzie sposób, ale reinterpretuje formy rokokowe. W meblach z tego okresu na ogół znajdziemy faliste linie i płaszczyzny, kabriolowe nóżki i snycerkę opartą na motywach floralnych, a na tkaninach kwiatowe wzory. Styl Ludwika Filipa wytworzył jednak estetykę odrębną od pierwszego rokoka, ze względu na niemożliwą do pomylenia z realizacjami z II poł. XVIII wieku - czytamy w artykule.

Szafa w stylu rokoko

Łączenie stylów - nowa moda

Całe wnętrze urządzone w stylu rokoko może wydawać się przytłaczające, ale np. jeden mebel nawiązujący do epoki potrafi nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Brzmi niewiarygodnie? A jednak to prawda. - Wnętrze nowoczesne można tak samo sknocić jak i te stylowe. Teraz często łączy się styl nowoczesny dodając elementy bardziej klasyczne - twierdzi “mo-nick” z forum.muratordom.pl.

Toaletka w stylu rokoko

Meble rokoko na każdą kieszeń

Prawdziwe meble z epoki niewątpliwie mają swój urok, ale posiadają też wiele wad, takich jak cena czy stan techniczny. Ciężko jest też upolować dokładnie taki egzemplarz, jaki nam się zamarzy. Firma LIVETIME postanowiła jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników stylowych wnętrz i posiada w swojej ofercie wiele produktów nawiązujących do stylu rokoko. Szeroki wybór dostępnych kolorów, możliwość wprowadzania modyfikacji w projektach oraz realizacja indywidualnych projektów ułatwia klientom podjęcie decyzji, a przystępne ceny to dodatkowy atut, który zachęca do odwiedzenia sklepu internetowego lub siedziby we Wrześni przy ulicy Przemysłowej 4.

Zapisz